BASINDA BİZ

Yapılan güzel şeyler ,takdirle daha da güzelleşir

  Yazar : Zekiye Çomaklı
  Yorum Sayısı : 1
  Okunma : 885
  Tarih : 08 Temmuz 2008 04:42

Erzurum’da ulaşım alanında çalışan ve kısa sürede ciddi çalışmanın semeresini görerek büyüyen VİP PAL Tours seyahat şirketi geçenlerde çok güzel bir etkinliğe imza attı.  Şirket sahibi ve Genel Müdür Fahrettin Aydın tarafından tarafından maddi durumu iyi olmayan 35 çocuk düzenlenen şölenle sünnet ettirildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Palandöken’deki Kayak Merkezi’nde düzenlenen sünnet töreni şölen havasında geçti. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin Erzurum ve Artvin yöresi halk oyunları ekiplerinin gösteri yaptığı, yerel sanatçıların şarkılarla türkülerle şenlendirdiği şölen bir iş adamının yaşadığı ve ekmek yediği yöreye vazifesini nasıl yerine getirebileceğini gösteriyordu.

Bu arada bu güzel etkinliğin içinde bulunması gereken bazı insanların orada bulunmayışı yalnız benim değil tüm misafirlerin dikkatini çekmişti. Dikkati çeken bu durum; tüm belediye başkanları ve kamu görevlilerinin davet edilmelerine rağmen hiç birisinin orda bulunmayışıydı. Bu duyarsızlık karşısında gerek çocukların aileleri ve gerek davete icabet eden misafirler hayretlerini gizleyemediler. Kendi aralarında konuşan misafirler “neden gelmediler acaba, burada bin kişilik yemek verildi, onlara da ikram edilirdi” diye espriler yaptılar.
Törende kısa bir konuşma yapan VİP PAL Genel Müdürü Fahrettin Aydın, 1990’dan beri   Türkiye’nin her yerinde ve uluslar arası hizmet verdiklerini belirterek, “Bu yıl için maddi durumu yetersiz olan ailelerimizin 100 evladını sünnet yaptırmayı planladık. Sünnet edilecek evlatlarımız Erzurum’un tüm semtlerinde ailelerin bizzat ziyaret edilmesi ile tespit edildi. Fakat tek tek davet ettiğimiz şehrimizin yedi emini sandığımız protokol, ne yazık ki bu şölene icabet etmedi. Bu hareketleri, burada kazanıp buraya harcayan bizim gibi yatırımcıları sadece üzer ” Bizim ne kimseden siyasi ne de maddi beklentimiz yoktur. Kaldı ki biz; bizim gibi yatırımcılardan destek alarak yaptıkları pek çok etkinlikte kendilerini bir iş yapmış gibi gösteren bu kurumlar gibi değil kendi helal paramızla bu hayır işini yapmaya çalıştık. Protokolün gelmesi bizi sadece onore edecekti. Buradaki gariban ailelerin de yalnızca onları aralarında görmekten başka bir beklentisi yoktu, biz her şeylerini karşılamıştık. Bizi burada yalnız bırakmayan Aşkale eski Belediye Başkanı değerli büyüğüm Mehmet Nuri Çomaklı ve eşine şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.
Bir iş adamı yaptığı güzel bir etkinlikte devletin protokolünü yanında görüp, onlar tarafından takdir edildiğini hissetmek istemesinin serzenişiydi bu konuşma.
Birileri tarafından “Takdir edilmek çok mu önemli” diye düşünen olabilir. Olay bu değil “takdirler teşvikleri getirir” bundan ibarettir beklenti. Hatta iş adamımız orada buluna fakat davete icabet etmeyen Spor İl Müdürü sevgili hemşerimiz Fatih beye de çok darıldı.
Bu arada Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’dan gelen telgrafın okunması çocuklarlın aileleri ve misafirler tarafından hoşnutlukla karşılandı.
Konuşmanın ardından sünnet olacak çocuklarla aileleri, halk oyunları ve türküler eşliğinde halay çekip eğlendi. Şölen, çocukların ailelerine ve misafirlere ikram edilen çorba, et, pilav, salata ve tatlıdan oluşan yemekle sona erdi.
Ne olursa olsun birinin yaptığı güzel bir etkinliğin yanında olmak, bunu yapanların manevi destekçisi olmaya çalışmak para ile değil. Umarım bundan sonra büyükler daha hassas davranırlar. Sağ olasın VİP PAL TOURS, var olasın sevgili hemşerim Fahrettin AYDIN. Sen yolunda devam et, takdir edenler sana yeter. Dostça Kalın…

VİP PAL Tours sünnet şöleni yaptı

VİP PAL Tours Tarafından maddi durumu iyi olmayan 35 çocuk Erzurum’da düzenlenen şölenle sünnet ettirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Palandöken’deki Kayak Merkezi’nde düzenlenen sünnet töreni tam bir şölen havasında geçti. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin Erzurum ve Artvin yöresi halk oyunları ekiplerinin gösteri yaptığı, yerel sanatçıların şarkılarla renk kattığı şölende 35 çocuk sünnet ettirildi.
35 ÇOCUK ERKEKLİĞE ADIM ATTI
Burada kısa bir konuşma yapan VİP PAL Genel Müdürü Fahrettin Aydın, 1990’dan beri Türkiye’nin her yerinde hizmet verdiklerini belirterek, “Bu yıl için maddi durumu yetersiz olan ailelerimizin 35 evladını sünnet yaptırmayı planladık. Bu hizmetin hazırlık safhasında bizlere her türlü destekte bulunan gönüllülere teşekkür ediyorum. Sünnet şölenine katılan evlatlarımızı Erzurum’un tüm semtlerinden tek tek ailelerimizi ziyaret ederek tesbit ettik. Çocuklarımızı hayatın bu zorlu yolunda atacakları adımda yanlarında olduğumu bilmelerini sağlamak, onların günlen yüzlerini onlarla birlikte yaşamak hepimize memnuniyet vermektedir” diye konuştu.
Konuşmanın ardından sünnet olacak çocuklarla aileleri halk oyunları ve türküler eşliğinde halay çekip doyasıya eğlendi. Şölen çocukların ailelerine verilen yemekle sona erdi.

Call Now Button
error: Kopyalama Yasak. Telif Hakları!
× How can I help you?