Lübnan

Previous Image
Next Image

info heading

info content


TUR PROGRAMI

1.GÜN/ERZURUM>BEYRUT: Akşam grubumuzla verilen buluşma naktasından aldıkdan sonra aracımıza yerleşiyoruz Erzurum’dan Beyrut’a gitmek üzere hareket ediyoruz.Beyrutta otelimizde konaklıyoruz.

2.GÜN/BEYRUT>JEİTTA>HARİSA>BEYRUT: Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otobüsümüzle panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehrin tanıtımının ardından Downtown/şehir merkezine geçiyoruz. Şehrin en yoğun ve en modern noktası olan bu bölgede Osmanlı Saat Kulesi’ni, açık hava müzesini ve Muhammed El Emin Camii’ni ziyaret ediyoruz. Dileyen konuklarımız verilecek olan serbest zamanda meydanda bulunan ünlü kafelerde dinlenebilirler. Serbest zaman sonrası modern çarşılarda alış-veriş. Akşam yemeği ve otelde geceleme.

3.GÜN/BEYRUT>JEİTTA>HARİSA>BEYRUT: Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası “Lübnan’ın Doğa Harikası” olarak nitelendirilen ve 6200 metre uzunluğa sahip Jeita Mağarası’na gidiyoruz. Teleferikle mağaraya çıkıp; sarkıt ve dikitlerden, yüz binlerce yılda oluşmuş mağaranın içini gezip, mağaranın alt bölümünde bulunan gölette motorlu kayıklarla tur atıyoruz. Bu enfes gezinin ardından Harisa’ya hareket ediyoruz. 3000 metre boyunca teleferikle çıkılan Harissa tepesinden Beyrut’un tamamını görebileceğiniz muhteşem manzarasını kuşbakışı seyrediyoruz. Meryem Ana’yı tasvir eden dev heykel ve altındaki Kilise’yi gördükten sonra yine teleferikle aşağı iniyoruz. Akşam yemeği ve otelde geceleme.

4.GÜN/BEYRUT>BEYDETTİN>DEYR’UL KAMER>BEYRUT: Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Beydettin’e hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi eserlerinden Beydettin Sarayı’nı geziyoruz. Muhteşem ahşap tavan işçilikleri ile kabul salonları, hamam, odalar ve saray bahçesi ile avlular sarayda göreceğimiz yerlerden bazıları. Deyr’ul Kamer ve Musa Kalesi gezilerinin ardından Beyrut şehir merkezine dönüyoruz. Beyrut’un simgelerinden Roche Kayalıklarını görüyoruz. Sahilde yapacağımız gezinti ve Hamra Çarşılarında yapacağımız alış-veriş turu sonrası akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası otelimizde geceleme.

5.GÜN/BEYRUT-ERZURUM: Sabaha karşı otelimizden ayrılarak Erzurum’a hareket ediyoruz.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Otobüsle ulaşım ve programda belirtilen tüm geziler
  • 3 gece Beyrut’ta 4* otelde konaklama
  • 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
  • Rehberlik hizmetleri

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Programda belirtilmeyen yemekleri
  • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
  • Otelde ve yemeklerde talep edilecek her türlü ekstralar ve içecekler
  • Ücretli müze – ören yeri girişleri

 

DİĞER DETAYLAR

Lübnan vizesi ülkeye girişte ücretsiz olarak (en az 6 aylık geçerlilik süresi olan) T.C. pasaportlarına uygulanmaktadır. Pasaport haricinde başka evrak talep edilmemektedir.

Tur rehberimiz içeriği korumak şartıyla tur programında gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Son kayıt tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda acentamız turu erteleme hakkına sahiptir