Kapadokya

kapadokya-site-3

E.G.O TOURS Erzurum Gezi Otobüsü Eşiniz, Sevgiliniz ya da Sevdiklerinizle Birlikte Sürprizlerle Dolu Bir Tura Hazır mısınız? 5 Yıldız Konaklamalı  29 – 30 Nisan  Kapadokya Turu HER ŞEY DAHİL Hepsi İçinde Sadece 330 ₺ den başlayan fiyatlarla !

NOT :19-20 mayıs’taki Kapadokya turundaki 30 tl lik farkın sebebi 29 mayıs tatilinde bölgenin çok yoğun olmasından ötürü otellerin acentalara verdiği fiyatlardaki artıştan kaynaklanmaktadır.

Diğer Kapadokya Turumuz 19 – 20 Mayıs Tarihindedir.

➡ Tüm Öğün Yemekleri, Ulaşım, Profesyonel Rehberlik Ücrete Dahildir.
➡ Müze Kartı ve Kişisel Harcamalarınız Dışında Harcamanız Yoktur.

REZERVASYON HAKKINDA:

Ön Rezervasyon İşlemi Sonrasında 100 Tl Kapora Ödemeniz Gerekiyor. İptal Durumunda Kapora İade Edilmez. Kapora Ödemeyen Kişilerin Kesin Kaydı Yapılmaz. Yeri Ayırt Edilmez ! kapora Ödeme İşlemini Ofise Gelerek Yapabilirsiniz. Ofise Gelme Durumunuz Yoksa IBAN Numarası Tarafımızdan Size Verilecektir.Banka Üzerinden Hesabımıza EFT yada Havale Yapabilirsiniz.

NOT :19-20 mayıs’taki Kapadokya turundaki 30 tl lik farkın sebebi 29 mayıs tatilinde bölgenin çok yoğun olmasından ötürü otellerin acentalara verdiği fiyatlardaki artıştan kaynaklanmaktadır.

Aşağıdaki link vasıtasıyla rezervasyon girişlerinizi sağlayabilirsiniz

Kapadokya Turu

Serdar SEVEROĞLU : 0544 380 44 15

Çaykara Cad. Öğretmen Evi Karşısı Vodafone Üstü Orbay İş Merkezi Kat:5 No:10 ( Vippaltours İle İç İçe )

➡ Güzel Bir Cuma Akşamında Saat 22.00’da Ofisimizin Karşısında Bulunan Öğretmen Evi’nin Giriş Kapısında Buluşuyoruz. (Toplu Ulaşım Olduğu Saatlerde Servis Atmıyoruz. )

➡ Yolculuk Güzergahımız Aşkale, Erzincan , Sivas,  Kayseri ve Nevşehir Güzergahında Yaklaşık  9 Saatlik Yolculuk Sonrasında Kapadokya Bölgesine Varıyoruz. ( Gidiş ve Dönüş Yol Süresinin Uzun Olmasından Dolayı Bu Turda Araçta Boş Koltuk Bırakmaya Özen Gösteriyoruz.  Kapadokya’ya Vardıktan Sonra 10 Dakika da Bir Araçtan İneceğiz. Gezeceğimiz Yerler Birbirine Çok Yakın Yerlerde Bulunuyor.)

➡ Nevşehirde İlk Durağımız Muhteşem Peribacaları Manzarasında Bulunan  Kahvaltı Mekanımız Olacaktır.Eğer Uçuş Süresi Uzun Olan Balonlar varsa Balon Manzarasına da Denk Gelebiliriz.)
➡ Kahtımızı Yapıp Karnımızı Doyurduktan Sonra Grup Olarak Tanışıyor ve Kapadokya Bölgesini En İnce Ayrıntısına Kadar Keşfetmek İçin Turumuza Başlıyoruz. İlk Durağımız Kapadokya’nın en Uzun Vadilerinden Biri Olan Güvercinlik Vadisinin Seyir Noktası.  Profesyonel Rehberimiz Tarafından Bura Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şeyi Öğrendikten Sonra Fotoğraf Molası Veriyoruz.ur Boyunca Fotoğraf Çekilmek İçin Özel Makina Getirmenize Gerek Yok.  İletişim Fakültesi Mezunu Koordinatörümüze Poz Vermeniz Yeterli O Size Okul Döneminde Almış Olduğu Temel Fotoğrafcılık Derslerinin Hakkını Vererek En Güzel Şekilde Sizi Çekecektir ?
➡ Güvercinlik Vadisinde Verdiğimiz Kısa Fotoğraf Molasından sonra KAlesi İle ünlü Uç hisar’a Doğru Hareket Ediyoruz. Uç Hisar’ın Eski sokağında Küçük Bir gezinti Yapıyoruz. ve Uç Hisar da Bulunan Peri Bacasını Ziyaret Ediyoruz. Profesyonel Rehberimiz Tarafından Bilinmesi Gereken Tüm Her Şeyi Öğreniyor Fotoğraf Çeken Kameralarımıza Pozumuzu Veriyoruz 🙂

➡  Uç Hisar Gezimizden Sonra ki Durağımız  Manastır Eğitim Sisteminin Başlatıldığı Yer olarak  Bilinen Göreme Açık Hava Müzesi.Vadiyi Oluşturan Alanda Kaya Blokların İçinde Kiliseler, Şapeller, Yemekhaneler ve OturmaMekanları oyulmuş.Göreme Açık Hava Müzesini Profesyonel Rehberimizin Eşliğinde Onun Anlatımıyla Geziyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gezilebiliyor.

➡  Göreme Açık Hava Müzesi Gezimizi Bitirdikten Sonra Kapadokya’nın En Ünlü Restaurantlarının Birinde Açık Büfe Şeklinde Öğle Yemeğimizi Alıyoruz.Yemek, Salata ve Tatlı Çeşitlerinin Tadına Bakıyor Karnımızı Doyuruyoruz.

➡  Yemeğimizi Aldıktan Sonra Avanos’ta Çanak Çömlek Atölyelerinden En İyisine Varıyoruz. Burada Çanak Nasıl Yapılır ? Sorusunu Stand up Tarzında Sunum Yapan Ustasından Öğreniyoruz. Doyasıya Eğleniyor Eğlenirken de Çanak Yapılışı Hakkında Fikir Sahibi Oluyoruz. Ayrıca Çanak Yapmaya Cesaretli Misafirimiz Çanak Yapma Deneyimine Ulaşıyor.:) Çanak Yapma Sunumu Bittikten Sonra Kısa Bir Alışveriş Molası Veriyoruz.

➡  Çanak Çömlek Atölyelerinden Sonra  Onlx Değerli Taşlar Atölyesine Gidiyoruz. Burada Yine Eğlenceli Sunumu İle Ustasından Taşlar Hakkında Bilgi Ediniyoruz. Aşk Taşından veya Sabır Taşından Yapılmış Kolye Tesbih gibi  Hediyelik Eşyalardan Herhangi Biri Alıp Sevdiklerinize Hediye Edebilirsiniz.

➡  Grup İndirimi Alacağımız Toplu Alışveriş Yerlerinden Aşk vadisine Doğru Gidiyoruz. Aşk Vadisinde Hayal Dünyamızı Tazeliyor Kısa Bir Fotoğraf Molası Veriyoruz.

➡  Aşk Vadisi Gezimizi Tamamladıktan Sonra Kapadokya Bölgesinde Benzersiz Olan Mantar Formundaki Enteresan Peribacalarının Bulunduğu Paşabağ Vadisi’ne Varıyoruz. Burada Rehberimizin Anlatımı Dinliyoruz. Paşabağ,   Peribacası Oluşumu ve Gelişiminin En iyi Gözlenebildiği Yerlerden Birisidir. Ayrıca Yürüyüş Yolları da Peribacalarının Arasından Geçtiği için Burada Yürüyüş Yapmak da Oldukça Zevklidir.

➡ Paşabağ Gezimizden Sonra Ürgüp’ doğru Yola Çıkıyoruz. Ürgüp’te İlk durağımız Asmalı Konak Dizisinin Çekildiği Tarihi Konak Olan Asmalı Konak. Burada Kısa Bir Fotoğraf  Molası Veriyoruz.

➡ Asmalı Konak Gezimizi Tamamladıktan Sonra 3 Güzeller Peribacasını Görüyor ve Fotoğraflıyoruz.

➡ Hayal Vadisi Gezimizi Tamamladıktan Sonra Avanos’ta Bulunan 5 Yıldızlı Otelimize Varıyor. Odalarımıza Yerleşiyoruz.

➡ Odalarımıza Yerleştikten Sonra Yemek İçin Otelin Restaurant Katında Buluşuyoruz ve Açık Büfe  Akşam Yemeğimizi Alıyoruz.

➡ Akşam Otelde Mevsim’e Göre Açık veya Kapalı Havuzdan Yararlanabilirsiniz. Havuz’a Girmek Size Uygun Değilse Otelin Konum Olarak Bulunduğu Gezilecek Yerlerinden Yararlanabilirsiniz.

➡ Akşam Saatlerinde Kızılırmak Kenarına Gidebilir Orada Bulunan Cafe Restaurantlarda Vakit Geçirebilirsiniz. Veya Avanos Çarşısında Gezip Alış Veriş Yapabilirsiniz. Tavsiyemiz Mutlaka Kızılırmak Kenarına Gitmeniz ve Avanos Asma Koru Köprüsünde Yürüyüşi Yapmanız 🙂

➡ Otelimize Tekrar Döndükten Sonra Dinlenmek İçin Odalarımıza Çekiliyoruz.

2. GÜN

➡ Sabah  Otelimizde Aldığımız Açık Büfe Kahvaltısından Sonra 2. Gün Programına Başlıyoruz.

➡  Kapadokya Bölgesinde Yüzlerce Yeraltı Şehri Bulunsa da Birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve ya  Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde Bulunmaları Gerekse İyi Korunmuş ve Restore Edilmiş Olmaları Nedeniyle Ön Plana Çıkmaktadırlar.Yeraltı Şehirleri İlginç Olduğu Kadar Bölgedeki Yaşam İle İlgili En Önemli İpuçlarının Bulunduğu Yerlerdir. Bizde Profesyonel Rehberimiz Anlatımları İle Kaymaklı Yer Altı Şehrini Geziyoruz.

➡  Yer Altı Şehri Gezimizi Bitirdikten Sonra ki Durağımız Kapadokya Bölgesinin En Popüler Yürüyüş Yerlerinden Biri Olan Ihlara Vadisi Olacak.  Müthiş Doğası, Vadi İçine Oyulmuş Kiliseleri, Melendiz Çayı’nın Büyüleyici Görüntüsü ile Ihlara inanılmaz Güzellikte Bir Atmosfere Sahiptir. Profesyonel Rehberimiz Eşliğinde Ihlara Vadisi Melendiz Çayı Kenarında 2 Saatlik Bir Yürüyüş Gerçekleştiyoruz.  Yürüyüş Esnasında Mevsime Göre Melendizin Soğuk Sularına Ayaklarımızı Sokup Ferahlamak İçin Kısa Bir Zaman Veriyoruz.

➡ Ihlara Vadisi Gezimizi Tamamladıktan Sonra Ihlara Vadisi Yakınında Bulunun Melendiz Çayı Kenarında ki Restaurantımızda Güveçte Alabalık, Güveçte Köfte vs Alternatiflerinden Birini Seçerek Doyurucu Bir Menü İle Öğle Yemeğimizi Alıyoruz.

➡Karnımızı Doyurduktan Sonra ki Durağımız. 2500 metrekare Büyüklüğe, 70 Merte Derinliğinde ki  Muazzam Manzara Sahip Narlı Krater Gölü Olacaktır. Apple Logusunu Andıran Gölün Hikayesini Rehberimizden Dinledikten Sonra Kısa bir Fotoğraf Molası Veriyoruz.

➡ Molanın Ardından Erzurum’a Dönüş Yolculuğumuz Başlıyor.

➡ Erzurum’a Döndükten Sonra  Toplu Ulaşım Olmadığı İçin Misafirlerimizi Evlerine En Yakın durakta Bırakıyor Bir Sonraki E.G.O TOURS Programında Görüşmek Üzere Vedalşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;
➡ Gidiş Dönüş Ulaşım
➡ 1. Gün Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
➡1.Gün Açık Büfe Öğle Yemeği
➡ 5 Yıldızlı Otelimizde Akşam Yemeği
➡ 5 Yıldızlı Otelimizde 1 Gece Konaklama
➡ 5 Yıldızlı Otelimizde 2.Gün Sabah Kahvaltısı
➡ 2.Gün Yöresel Öğle Yemeği
➡ Yolculuk Sigortaları
➡ Acente ve Firma Refakati
➡Profesyonel Ko-Kartlı Rehber
➡ Kişiye Özel TÜRSAB Sigortası

Hepsi İçinde Sadece 330 ₺ den başlayan fiyatlarla !

Kapadokya Turu Hepsi İçinde Sadece 330 ₺ den başlayan fiyatlarla ! Fakat Bu Tura Katılacak Olan Tüm Misafirlerimize %10 Kasım Ayı Sezon Sonu İndirimi Uygulanacaktır.

KASIM AYI  Sezon Sonu Fiyatımız HER ŞEY DAHİL Hepsi İçinde Sadece 330 ₺ den başlayan fiyatlarla !

NOT :19-20 mayıs’taki Kapadokya turundaki 30 tl lik farkın sebebi 29 mayıs tatilinde bölgenin çok yoğun olmasından ötürü otellerin acentalara verdiği fiyatlardaki artıştan kaynaklanmaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

❌ Müze Kart (• Kişiye Özel. 1 kereye Mahsun Çıkarılıyor ve 1 Sene Boyunca Kültür Bakanlığı’na Bağlı Türkiye’nin Bütün Müzelerinde Geçerlidir. İş Bankası Maxsimum Kartı Olanlar Bankanın Belirlediği Süre Boyunca Kartını Müze Kartı Olarak Kullanabiliyor. )

❌ Sınırsız Alkolsüz İçecek ve Eğlence :TÜRK GECESİ  fiyatını (  Acentamıza Sorun)

❌ Balon Turu fiyatını  (  Acentamıza Sorun)

❌ Atv Turu fiyatını ( Acentamıza Sorun)

E.G.O TOURS Turlarının Hiç Birinde Müze Kartı Fiyata Dahil Değildir.Müze Kartı Şahsa Aittir. Ve 1 Sene Boyunca Türkiye’nin Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Bütün Müzelerinde Geçerlidir. Tavsiyemiz Erzurum Yakutiye Medresesinde Müze Kartını Çıkarmanızdır. Bu Tura Katılmayı Düşünüyorsanız Muhakkak Müze Kartınızın Bulunması Gerekiyor.

Not : Yukarıda Verilen Saatler Stabil Değildir. Misafirlerin Geldikleri İlçe, Yol Durumu, Tur Programına Bağlı Olarak 1 – 2 Saat Arasında Esneyebilir.

Açıklama;

❌ 0-2 Yaş Çocuklardan Ulaşım Ücreti Alınmaz,Koltuk Verilmez.
❌ 3-6 Yaş Çocuklardan Koltuk Karşılığı Sadece Ulaşım Ücreti Alınır.
❌ Tur Öncesinde veya Tur İçerisinde Hava Muhalefeti Deprem,Sel,Yangın vb. Gibi Sebeplerden Dolayı Yapılamayan Turlarda EGO TOURS Seyahat Acentesinin Sorumluluğu Yoktur.
❌ Rezervasyon Esnasında Koltuk Numarası Verilmez. Kesin Kayıt – Sırasına Göre Sistem Otomatik Yerleştirme Yapar.
❌ Yeterli Katılım Sağlanmadığında Önceden Haber vermek Kaydıyla Turu İptal Etme Hakkı EGO TOURS’da Saklıdır.
❌ Hiç Bir Turda Büyük Otobüs Garantisi Verilemez. Araç Katılım Sayısına Göre Belirlenir. 12 İla 15 Kişi Arası Özel Bagaj Taktırılmış, Buzdolaplı Volkswagen Crafter, 25 İle 39 Kişi Arası Yine Daha Yeni Sıfır Km Alınan 2015 Model Turizm İçin Özel Üretilmiş Koltuk Aralığı Geniş Boyut Rahatlığı Nedeniyle Virajlı Bölgelere Kolay Ulaşabilen 4 Körüklü Otokar Doruk, 40 İla 55 Kişi Arası 2016 Model Temsa Safir Markalı Araç Seçilmektedir.
❌ Genel Olarak Misafirlerimizin %95 lik Kesimi Bayandır. Meslek Grubu Olarak Öğretmen,Doktor, Hemşire Gibi Memur Kesimi Turlarımıza Katılmaktadır.
❌ Rehber Gerekli Gördüğü Takdirde Turun Seyrinde Değişiklik Yapabilir.

KONAKLAMA HAKKINDA :

❌ Turumuza Başvuran Misafirlerimiz Kendi Konaklama Şeklini Kendi Belirliyor. Misafirlerimiz Nasıl Konaklamak İsterse Odalar O Şekilde Ayarlanıyor.

❌ Turumuza Katılan Misafirlerimiz Tanımadığı Bir Başka Kişi İle Aynı Oda da Kesinlikle Konaklama Yapmaz.

❌ Tüm Odalarımız Çift Kişi Konaklayacak Şekilde Ayarlanmıştır.

❌ Sadece Tek Kişilik Odada Konaklama Yapmak İsteyen Misafirlerimizin Fiyat Farkı Ödemesi Gerekiyor.

❌ Onun Haricinde ki Misafirlerimizin Konaklama Tercihleri Ne Olursa Olsun Extra Bir Ücret Talep Edilmez.

E.G.O TOURS TURLARININ HİÇ BİRİNDE MÜZE KARTI FİYATA DAHİL DEĞİLDİR.

❌ Müze Kart Şahsa Ait Kimlik Şeklinde Çıkarılıyor. Ve Türkiye’nin Bütün Devlet Müzelerinde Ücretsiz Giriş Yapma İmkanı Sağlıyor. Öğrenci ve Öğretmenler İçin Müze Kartı %50 Oranında İndirimli Veriliyor. Tek Giriş Müze Fiyatları Hemen Hemen Müze Kart Fiyatına Denk Geldiği İçin Tavsiyemiz Kesinlikle Müze Kartı Çıkarmanızdır.Müze Kartınızı Tura Çıkmadan Dumlu Avm’nin Karşısında Bulunan Yakutiye Medresesinden Çıkarmanızı Şiddetle Tavsiye Diyoruz.

TUR TARİHLERİ VE ÇIKIŞ SAATLERİ :

❌28 Nisan 201 7 Cuma 22.00’da Erzurum’dan Hareket
❌29 Nisan 2017  Cumartesi Tur 1. Günü
❌30 Nisan  2017 Pazar Tur 2. Günü
❌31 Nisan 2017 Pazartesi 04.00 Erzurum’a Varış.

DİĞER TARİH İÇİN İSE ;

❌18 Mayıs 201 7 Cuma 22.00’da Erzurum’dan Hareket
❌19 Mayıs  Cumartesi Tur 1. Günü
❌20 Mayıs  2017 Pazar Tur 2. Günü
❌21 Mayıs 2017 Pazartesi 04.00 Erzurum’a Varış.

NOT :19-20 mayıs’taki Kapadokya turundaki 30 tl lik farkın sebebi 29 mayıs tatilinde bölgenin çok yoğun olmasından ötürü otellerin acentalara verdiği fiyatlardaki artıştan kaynaklanmaktadır.