İran

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

DETAYLI TUR PROGRAMI

1.GÜN/ERZURUM>TAHRAN: Akşam grubumuzla verilen buluşma naktasından aldıkdan sonra aracımıza yerleşiyoruz Erzurum’dan Tahran’a gitmek üzere hareket ediyoruz.Tahranda otelimizde konaklıyoruz

2.GÜN/TAHRAN>ŞİRAZ:Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Tahran turumuza başlıyoruz. Gülistan Sarayı, en nadide mücevherlerin sergilendiği Mücevher Müzesi ve Sadaabad Sarayı gezileri. Serbest zaman sonrası Ardından Tahran’ın ünlü Azadi Meydanı’nı görüyor ve sonrasında havaalanına geçiyoruz. İç hat uçuşu ile Şiraz şehrine geçiş. Akşam yemeği Türk göçebelerinin yapmış olduğu otantik mekanda canlı müzik eşliğinde nakhlestan veya sharjrh mekanlarında. Sonrasında konaklama Şiraz’daki otelimizde.

3.GÜN/ŞİRAZ>İSFAHAN : Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kerim Han kalesi, Moshir Sarayı ve Vekil Sarayı, Vekil hamamı gezileri. Alış veriş merkezinde serbest vakit. Serbest vakit sonrası ünlü Şairler Hafız ve Sadi kabirlerini ziyaret. Persepolise gidiş ve gezi.yolumuza devam edip irandaki tűrk gőçebeler hakkında bilgi alıp sonra persepolisten de eski olan mat tűrklerin atası olarak bilinen dűnyada ilk kez insan hakları bildirgesine sahip siruzun passargad sehrinde gezi.daha sonra İsfahana doğru yolumuza devam ediyoruz.akşama doğru İsfahan’a varış. İsfahana vardiktan sonra atishgah otantik yemek salonunda aksam yemegi. Otele yerleştikten sonra otelimizin hemen yanındaki Hacu Köprüsü ve Siyosepol köprülerinde gezi otele dönüş ve geceleme.

4.GÜN/İSFAHAN : Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra İsfahan turumuza başlıyoruz. Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı gezileri sonrası İmam Meydanında Şeyh Lütfullah Camii ve Ali Kapu Sarayını gezip İran halıları hakkında bilgi aldıktan sonra İsfehanın muhteşem tarihi çarşılarında serbest zaman. Daha sonra akşam yemeği Ali Kapu restorantında.Otele dönüş geceleme.

5.GÜN/İSFAHAN>KAŞHAN>KUM>TAHRAN :Minar Conban (titreyen minareler), Atişkada (Ateş Tapınağı)’nın görülmesi. Kaşhan şehrinde İran’ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir’in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi..Ortalama 1 saat çay ve nargile molası. Yolumuza devam edip, Kum şehrinde Hz. Masume cami ziyareti. Akşam yemeği İran’ın en meşhur tesislerinde biri olan Aftab’da. Daha sonra Tahran’a hareket ve kubbesi altından yapılan İmam Humeyni Camisinin görülmesi. Vakit müsait olursa Elburz Dağı eteğindeki doğa harikası Derbent’te çay-kahve molası. Daha sonra Erzuruma’a geri dönüş.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı ve zorunlu seyahat sigortası
  • Tahran-Şiraz iç hat uçuşu
  • İran’da programda belirtilen tüm transfer ve geziler
  • Müze-ören yeri giriş ücretleri
  • Otellerde konaklama
  • Toplam 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
  • Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri
  • Otelde ve yemeklerde talep edilecek içecek ve ekstralar

 

DİĞER DETAYLAR

İran vizesi ülkeye girişte (en az 6 aylık geçerlilik süreli T.C. pasaportlarına) uygulanmaktadır. Pasaportunuzda İsrail vizesi bulunmamalıdır.

Tur rehberimiz içeriği korumak şartıyla tur programında gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Kategorisi aynı kalmak koşulu ile otel isimlerinde değişikliğe gidilebilir. Son kayıt tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda acentamız turu erteleme hakkına sahiptir. İran’da bayanların başörtüsü takma zorunluluğu vardır.