Gürcistan Batum

BATUM1

 

VİZE YOK! PASAPORT YOK!

REZERVASYON HAKKINDA :

Ön Rezervasyon Yapıldıktan Sonra Kesin Kayıt İşlemi İçin 48 Saat İçerisinde 100 TL Kaparo Ödemeniz Gerekiyor. 

Batum Turu

 White Restaurant  Adliye Binası  Botanik Bahçesi
 Piazza Meydanı  Avrupa Meydanı  Aziz Nikola
 Medea Heykeli  Batum Bulvarı  Ali Nino Heykeli
 Çaçavadze  Su Gösterisi  Serbest Zaman


Kapora Ödeme İşleminizi

Ofise Gelerek(Çaykara Cad.Orbay İs Merkezi Kat:5 No:10 Vıp Pal Tours İle İçe İçe) Adresinden Makbuz Karşılığında Yapabilirisiniz.
 Ofise Gelme Turumu Olmayan Misafirlerimiz İse Acentemızdan Acenta IBAN ve Hesap Numarasını Öğrenerek Online Bankacılık Yöntemi İle Kaparoyu Ödeyebilir.

Ön Rezervasyon Yaptıktan 48 Saat Sonra Kaparo Ödemesi Yapmayan Kişilerin Rezervasyonu İptal Edilecektir.

Kaparo Tura Katilan Kisilerin Tur Kaydini Keyfi Iptal Edip Acentemizi Magdur Etmemesi Icin Aliniyor.

Kaparo Ödedikten Sonra Geri Kalan Ödemeyi Tur Esnasında Ödeyebilirsiniz.

Kaparo Alma Süresi Tura Rezervasyon Yaptıktan Sonra Keyfi İptallerin Artmasından Dolayı 48 Saate Düşürülmüştür.

Kaparo Sayı Bildirilen Otel, Restaurantlara Mahcup Duruma Düşüp E.G.O TOURS Şirketinin Güvenirliliğini Sarsılamasını ve Kesin Kayıt İşlemi Yapan Misafirlerimizin Keyfi İptaller Sonucu Otobüs Seçerken Tura Katılan Misafirlerimizin Mağdur Edilmesini Engellemek İçin Alınmaktadır.

 Kaparo Alındıktan Sonra Kaparonun İadesi Kesinlikle Yapılmacaktır.
Hava durumu,Doğal Afetler Gibi Turun Seyrini Etkileyecek Durumlarda EGO TOURS Turu Iptal Ederse Kaparo Iadesi Sadece Bu Durumda Gerçekleşir. ve Tura Başvuran Herkesin Ödediği Kaparo Teslim Edilir.

OHAL ( Olağan Üstü Hal Kapsamından ötürü Yurt Dışına Giriş Çıkış Prosedörleri Değişti. Bu Prosedörleri Sitemizde Bulabilirsiniz. Bu Kurallara Uymayan Misafirlerimizin Batum Turu Başvurusu Kabul Edilmez. Lütfen Kurallardan Haberdar Olduktan Sonra Başvuru Yapınız. Prosedörleri  Yukarıda ki ÖNEMLİ UYARILAR SEKMESİNİ Tıklayarak Bulabilirsiniz.)

➡ Gece Servisimizle Misafirlerimizin Evlerine En Yakın Otobüs Durağından Misafirlerimizi Alıyoruz.
➡ Gece Yolculuğu Sonrasında Artvin Hopa’ya Varıyoruz.
➡ Hopa’da Deniz Manzaralı Lüks Mekanda Açık Büfe Kahvaltımızı Alıyoruz.
➡ Kahvaltıdan Sonra Sarp Sınır Kapısına Hareket Ediyoruz.
➡ 20 Dakikalık Yolculuk Sonuna Sarp Sınır Kapısına Varıyoruz ve Rehberimiz Eşliğinde Kimlikle Geçişimizi Tamamladıktan Sonra Yine Kendi Aracımızla Araç Değiştirmeden Şehir Merkezine Doğru Yola Çıkıyoruz.
➡Batum’da İlk Durağımız White Restaurant.Bilinen Adıyla Ters Restaurant’a Geldiğimizde Araçtan İniyoruz. Doğu Karadeniz’in En Uzun Sahilinde Küçük Bir Gezinti Yapıp Fotoğraf Çekiliyoruz.
➡Tekrar Aracımıza Bindikten Sonra Yol Güzergahında Kral Andrew’in Aydınlanma Yolu İsmi Verilen Büstünü Gördükten Sonra Gonio Bölgesine Doğru İlerliyoruz.Ve Bize Çokta Yabancı Olmayan Kaynağı Bayburt’tan
➡Gelen Çoruh (Chorokhi) Nehrinin Üstünden Geçip Şehir Merkezine İlk Girişi Yapıyoruz.
➡ Şehir Merkezinin İçerisinden Makhindjauri Bölgesinde İlk Durağımız Olan Batum Botanik Bahçesine Varıyoruz.
➡ Rus Botanikçi Krasnov Tarafından Kurulan Dünyanın 2.büyük Botanik Bahçesini Rehberimiz Eşliğinde Geziyoruz. Doğasıyla Büyüleyici Bu “YEŞİL BURUN” Gezdikten Sonra Öğlen Yemeğimizi Alacağımız Restaurantımıza Gidiyoruz. ( Yemeğimiz İslami Kesimlere Uygun Batum’un Yöresel Yemeği Haçapuridir. ve Coca Cola’ya Tepki Olarak Üretilen Lemonand İçeçeği Tadılacaktır )
➡ Öğle Yemeğinden sonra Sonra Döviz Bürosuna Geçiyor ve Paralarımızı Çeviriyoruz.
➡ Para Çevirme İşlemi Bittikten Sonra 2 Dakika Uzağımızda Bulunan Batum’daki Tek ve Halen Faal Olan Orta Cami’yi İncelemeye Başlıyoruz. Orta Camiyi İncelemeyi Bitirdikten Sonra ki Durağımız 5 Dklık Yürümeden Sonra Varacağımız Muhteşem Bir Şehir Planlaması Örneği Olan, Konser ve Gösterilerin Yapıldığı Batum’un En Lüks Yeri Olanb Piazza Meydanı’na Varıyoruz. Piazza Meydanın da Bulunan Muhteşem Mimarilerde Fotoğraf Çekimi İçin 10 Dklık Serbest Zaman Veriyoruz.
➡ Serbest Zamandan Sonra Piazza Meydanının Karşındaki Aziz Nikola (Ortodoks) Kilisesine Gidiyoruz. Burada Ayin Zamanına Denk Geleceğimiz İçin Sessiz Bir Şekilde Nasıl İbadet Ettiklerini Gözlemliyoruz. Tütsü Kokusunun Bizi Daha Az Rahatsız Etmesi İçin 10 Dakikalık Gözlemden ve Fotoğraf Çekiminden Sonra 10 Dakikalık Yüreme Mesafesi Uzağımızda Olan Gürcü Ulusal Hareketinin Öncülerinden Kabul Edilen Taçsız Kral İlya Çaçavadze Heykeline Geçiyoruz. Çaçavadze Heykelininde ki Fotoğraf Çekimimizden Sonra Tiyatro Meydanı’na Geçiyoruz.
➡ Kuzey – Güney , Benim İçin Üzülme Gibi Dizilerin Bir Kaç Sahnesinin Çekildiği Tiyatro Meydanda Bulunan Medea’nın Trajik Hikayesini Dinliyoruz ve Sonrasında Çevredeki Mimarileri Tanıyoruz. Tiyatro meydan’ında 15.yy’da İtalya’da Yapılan Poseidon Heykeli’nin Kopyasını İnceliyoruz. Drama Tiyatrosunun Fotoğraflarını Çektikten sonra Eski Batum Bulvarına İlerliyoruz. 5 Dakikalık Yürüme Sonrasında Mimarisi İle Çok Dikkat Çeken Batum Astronomik Saatinin Bulunduğu Yerde 2 Dakikalık Fotoğraf Molası Veriyoruz. Fotoğraf Molasından Sonra Yolumuza Devam Ediyoruz ve Medea ve Altın Postlu Koç Heykeli’nin Hikayesini Dinliyoruz. Heykelin Karşısında Bulunan Fiskiyelerde Fotoğraf Çekildikten Sonra Türk Konsolosluğuna Geliyoruz. Fotoğraflarımızı Çekiliyoruz. Bayrağımızın Asaleti Yorgunluğumuzu Alıyor.
➡Fotoğraf Çekildikten Sonra Deniz Kenarında Çay, Kahve, Bisiklet Turu ve Dönme Dolap İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamandan Sonra Akşam Yemeğimizi Almak İçin Türk Mahallesine Gidiyoruz.
➡ Akşam Yemeğimiz Türk Lokantasında Çorba, Pilav, Et Yemeği ve İçecek Menülüdür. Akşam Yemeğimizi Yedikten Sonra Muhteşem Su Gösterilerini İzlemek Üzere Yola Çıkıyoruz.
➡ Aşk Heykeli ( Ali Nino Heykeli) ne Gidiyoruz. Ali ve Nino, Kurban Said tarafından kaleme alınmış, Romeo ve Juliet’in tahtını alabilecek bir aşk hikayesi. “Hazar Denizi’nin kıyısında Bakü’de Asya ile Avrupa, Müslümanlık ile Hristiyanlık, Doğu ile Batı iç içe ama karşı karşıya yaşamaktadır. Tamar Kvesitadze ise bu muhteşem hikayeyi Ali ve Nino heykeli ile yorumlamış. Sürekli olarak hareket eden bir kadın bir erkek bedeni 10 dakikada bir yeniden ayrılıyor. Heykel ışıklandırmalar Sayesinde Muazzam Gözüküyor.
➡ Bu Trajik Ayrılma ve Kavuşma Hikayesinin Videosunu Çektikten Sonra Alışveriş için Toptan Satış Mağazasına Gidiyoruz. Burada ki Alışverişimizi Tamamlayınca Batum Turumuzu Sonlandırıp Sarp sınır Kapısına Doğru Yola Çıkıyoruz. 20 Dakikalık Yolculuk Sonrasında Çıkış Yapmak İçin Tekrar Sarp Sınır Kapısına Varıyoruz. Batum’dan Çıkışımızı Yaptıktan Hemen Sonra Gişelerin Karşısında Bulunan Free Shop’tan Son Alışverişlerimizi Yapıyoruz. Ve Güzel Memleketimize Varıyoruz. 🙂
➡  Ve Bir Daha ki E.G.O TOURS Turunda Görüşmek Üzere Ayrılıyoruz.

 • ÜCRETE DAHİL OLAN – OLMAYAN HİZMETLER:

ÜCRETE DAHiL OLAN HiZMETLER
➡ Gidiş- Dönüş – Şehir İçi Ulaşım
➡ Şehir İçi Servisler
➡Hopa’da Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
➡ Gürcü Restaurantında Öğle Yemeği
➡ Botanik Bahçesi Giriş Ücreti
➡ Yurt Dışı Çıkış Harcı
➡ Türk Restaurantında Aksam Yemeği
➡ Acenta ve Firma Refakati
➡ Rehberlik
➡ Yolculuk Sigortaları

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

➡  Kişisel Harcamalarınız Haricinde Extra Bir Harcamanız Yoktur.

TUR TARİHLERİ VE ÇIKIŞ SAATLERİ :

↘6 Mayıs 2017 pazartesi 2.00’da Erzurum’dan Hareket
↘6 Mayıs 2017 pazartesi Tur Günü ( 07.00 – 20.00 Arası )
↘7 Mayıs 2017 salı 05.00 Erzurum Varış

AYRINTILI BİLGİ VE REZERVASYON :

📱Serdar SEVEROĞLU : 0544 380 44 15

Detaylı bilgilendirme ve rezervasyon işlemi için  aşağıdaki linke tıklayıp rezervasyon bilgileriniz gerçekleştirebilirsiniz en kısa zamanda size geri dönüş sağlanılacaktır.

Batum Turu

REZERVASYON HAKKINDA:

Ön Rezervasyon İşlemi Sonrasında 100 Tl Kapora Ödemeniz Gerekiyor. İptal Durumunda Kapora İade Edilmez. Kapora Ödemeyen Kişilerin Kesin Kaydı Yapılmaz. Yeri Ayırt Edilmez ! kapora Ödeme İşlemini Ofise Gelerek Yapabilirsiniz. Ofise Gelme Durumunuz Yoksa IBAN Numarası Tarafımızdan Size Verilecektir.Banka Üzerinden Hesabımıza EFT yada Havale Yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARILAR

 • ✖ Gürcistan’a Geçişler T.C Nufus Cüzdanı veya Pasaportla Yapılmaktadır. Ehliyet, Öğrenci Kimliği V.s Geçersizdir ❗
  ✖ 18 Yaşının Altında Çocuklar Anne ve Babası Her İkisi Birden Yanında Bulunması Gerekmektedir. Sadecesi Annesi veya Sadece Babası İle Seyahat Edecek Çocuklar İçin Noter Onaylı Muvafakatname Alınması Gerekmektedir.
  ✖ Memur emeklileri mutlaka emekli kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Aksi halde yurt dışına çıkış yapamamaktadır.
 • ✖ Eğer baba memur ise ve eşleri ile erkek/ kız çocukları baba üzerinden  sigortalı görünüyorsa aynı şekilde devlet memuru kapsamında değerlendirilir ve babanın yetkili amirinden izin alması istenmektedir. Alınan izin tura katılacak kişinin yanında olması gerekiyor.
 • ✖ Emekli askerler ve polisler için emeklilik kartı istenmektedir.
 • ✖ Yurt dışına çıkışlar GBT(Genel Bilgi Tarama) sisteminden kontrol edilerek sağlanmaktadır.
 • ✖ Olağanüstü hal uygulamalarından dolayı sınır kapısında yaşanan yoğunluklar ve bekleme süreleri öngörülemez olduğundan misafirlerimize bekleme süreleri hakkında bilgi verilememektedir.
 • ✖ Misafirlerimizin nüfus cüzdanları yeni, soğuk mühürleri belirgin olmak zorundadır. Eski fotoğraflı ve yıpranmış kimlikler sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle kimlikler 10 yılı doldurmamış ve yıpranmamış olmak zorundadır.
 • Yukarıda belirtmiş olduğumuz uygulamalar bölge rehberlerimizden gelen bilgiler doğrultusunda misafirlerimizin seyahatleri sırasında sorun yaşamaması amacıyla derlenmiş olup uygulamalarda meydana gelen değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

🔴0-2 Yaş Çocuklardan Ulaşım Ücreti Alınmaz,Koltuk Verilmez.
🔴3-6 Yaş Çocuklardan Koltuk Karşılığı Sadece Ulaşım Ücreti Alınır. ,

🔴6-12 Yaş Çocuklara Tur Ücretinden Sadece %10 İndirim Uygulanır.
🔴Tur Öncesinde veya Tur İçerisinde Hava Muhalefeti Deprem,Sel,Yangın vb. Gibi Sebeplerden Dolayı Yapılamayan Turlarda EGO TOURS Seyahat Acentesinin Sorumluluğu Yoktur.
🔴Rezervasyon Esnasında Koltuk Numarası Verilmez. Kesin Kayıt – Sırasına Göre Sistem Otomatik Yerleştirme Yapar.
🔴Yeterli Katılım Sağlanmadığında Önceden Haber vermek Kaydıyla Turu İptal Etme Hakkı EGO TOURS’da Saklıdır.
🔴Hiç Bir Turda Büyük Otobüs Garantisi Verilemez. Araç Katılım Sayısına Göre Belirlenir. 12 İla 15 Kişi Arası Özel Bagaj Taktırılmış, Buzdolaplı Volkswagen Crafter, 25 İle 39 Kişi Arası Yine Daha Yeni Sıfır Km Alınan 2015 Model Turizm İçin Özel Üretilmiş Koltuk Aralığı Geniş Boyut Rahatlığı Nedeniyle Virajlı Bölgelere Kolay Ulaşabilen 4 Körüklü Otokar Doruk, 40 İla 55 Kişi Arası 2016 Model Temsa Safir Markalı Araç Seçilmektedir.
Genel Olarak Misafirlerimizin %95 lik Kesimi Bayandır. Meslek Grubu Olarak Öğretmen,Doktor, Hemşire Gibi Memur Kesimi Turlarımıza Katılmaktadır.
🔴Rehber Gerekli Gördüğü Takdirde Turun Seyrinde Değişiklik Yapabilir.